Szukaj na tym blogu

środa, 28 maja 2014

Jak żyć panowie, jak żyć?

Kiedy wchodziłem w wiek dorosły, a mój sposób myślenia się zmieniał, powoli w mojej głowie rodziły się pytania i wątpliwości. Im bliżej byłem dorosłości, tym częściej powracały do mnie słowa: ,,Jak żyć?'' Owszem, wzorowałem się na innych osobach, jednak wciąż mi czegoś brakowało. Zmieniałem swoje cele jak w kalejdoskopie, marzenia nie były stałe. Szczerze, do tej pory nie jestem w stanie określić konkretnie, co chcę robić w przyszłości. Z jednej strony mnie to przeraża, gdyż młodszy już nie będę, a powinienem już znać odpowiedź na takie proste pytanie. Z drugiej jednak, jak głupi cieszę się, że w końcu odkryję swoje powołanie. Odpowiedziałem sobie jednak, co jest najważniejsze w życiu.Moim zdaniem zwyczajnie muszę być mężczyzną. Nie mam tu jednak na myśli aby od razu stawać się specjalistą od wszystkiego. Twardzielem niewzruszonym na ciosy z kaloryferem na brzuchu i klacie ze stali. Psychicznie tak uodpornionym, że jak góra niewzruszony stać będę w każdej sytuacji. Najlepszym kochankiem na świecie z niezliczoną ilością podbojów miłosnych. Kasiastym elegantem, który może pozwolić sobie na kupno wszystkiego. Popularną osobą, w którą wpatrzone są setki osób, ślepo ją naśladujące. Wspaniałym przyjacielem gotowym do wszelkich poświęceń.

Jest coś prostszego od tych celów powyżej. Chyba najłatwiejsze, co można zrobić, a jednocześnie tak trudne w osiągnięciu. Po prostu trzeba żyć prawdziwie, a reszta sama się ułoży. Jednak co znaczą te słowa? Są odpowiedzią na wszystkie sprawy w naszej codzienności. Jeśli kogoś kochasz, kochaj prawdziwie! Nie na próbę, nie na chwilę i nie na niby. Jeśli coś trenujesz, nie odpuszczaj! Ułóż sobie plan treningowy dostosowany do twoich możliwości, który sprawi ci przyjemność. Chcesz stać się specjalistą- ucz się, pobieraj praktyki, dokształcaj się i ćwicz, a staniesz się nim. Nie ma dróg na skróty w żadnym celu. Pieniądze nie są odpowiedzią. Obecna sytuacja na świecie nie jest wymówką!

Jeśli nie podoba ci się twoje otoczenie. Uważasz, że w twym rejonie nie ma perspektyw. Ludzie są beznadziejni, ograniczają cię. Brakuje ci pieniędzy, aby coś osiągnąć. Chcesz zmienić świat, sposób myślenia, odczuwania, moralność, zacznij zmiany od samego siebie! Nigdy nie osiągniesz celu, narzucając innym swój punkt widzenia. Krzyk niczego nie zmieni! Nie przekonasz ich samymi słowami. Za nimi muszą iść czyny zgodne z twoim językiem! Kiedy inni zobaczą w tobie prawdziwego mężczyznę, wykonującego wszystko z idealną starannością, niezłomnego w swoich celach, to sami zapragną być tacy jak ty! Jeśli chcesz coś prawdziwie osiągnąć, zmień wpierw siebie. Nie rób popierdółki, nie żyj dla zabawy, nie żyj na próbę, bo następnej szansy mieć nie będziesz.. 

Jedyne co po nas zostanie, to historia zapisana naszymi czynami. Nawet jeśli nie będzie szeroko znana, wiedz że dla najbliższych nie będzie wspanialszej. Nasze czyny i determinacja zaprowadzą nas do ich wspomnień. To od nas zależy, czy będą się kierować naszą ścieżką, czy też uznają ją za beznadziejną. Każdy mężczyzna jest wzorem do naśladowania, od nas zależy jakim: pozytywnym, czy negatywnym. Więc jeśli chcesz żyć, zrób tą jedną prostą rzecz porządnie, a reszta sama przyjdzie.

4 komentarze:

 1. Chyba najlepszy z twoich dotychczasowych artykułów. Porywający

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję, staram się pisać zgodnie z tym, co napisałem powyżej. Przede mną jest jednak jeszcze sporo pracy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Proste, a genialne. Muszę zacząć wchodzić tu częściej.
  Aż szkoda, że nie pojawiło się to wcześniej...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest dość prosta metoda stania się prawdziwym facetem.
  I wcale nie chodzi o kaskę, o kobiety czy inne "atrybuty" mylnie wiązane z tym przymiotem.
  Wystarczy być odpowiedzialnym.
  Jest wybór - są konsekwencje.
  Nawet, jeżeli nie są one taki łatwe do przewidzenia - wybór był Twój.
  Akceptować konsekwencje swojego wyboru.
  Ot, tak - w uproszczeniu.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń